ESL Mistrzostwa Polski – Podsumowanie

Mija już jakiś czas od zakończenia imprezy ESL Mistrzostwa Polski! Poniżej znajdziesz nasze przemyślenia na temat organizacji wydarzenia i tego co można było zobaczyć na miejscu.

Polscy gladiatorzy

ESL Mistrzostwa Polski odbyły się w Katowicach 29 oraz 30 kwietnia na ESL Arenie. W trakcie weekendu mogliśmy zobaczyć zmagania najlepszych Polskich drużyn w grach takich jak Counter Strike: Global Offensive, oraz League of Legends. Sama Arena nie jest obiektem kalibru Spodka znajdującego się w Katowicach, jednak mimo wszystko emocje odczuwane na miejscu nie odbiegały od tych, które czuć na największych imprezach e-sportowych.

Zwycięzcy

Finały CS:GO – jeżeli chodzi o same wyniki prezentowały się następująco:
Mistrzostwa ESL

Wyniki wydają się być bardzo jednostronne. Jakość gry z drugiej strony pokazała, że wszystkie drużyny obecne na ESL MP zasłużyły sobie na to aby znaleźć się w tych rozgrywkach.
Poniżej możecie zobaczyć wywiad z jednym z graczy drużyn walczących w finale Maciej „luz” Bugaj wypowiedział się na temat pewnych elementów obecnych w treningu sportowców elektronicznych.

Jeżeli natomiast spojrzeć na nagrody pieniężne wynikające z wyników przedstawionych powyżej, to wyglądają one następująco:

  • Team Kinguin – 40 000 złotych
  • PRIDE – 20 000 złotych
  • Izako Boars / Z W I E R Z Ę T A – 5000 złotych

     

Finały League of Legends – poniżej widoczna drabinka pucharowa rozgrywek

Mistrzostwa ESL

Półfinały gier prowadzonych na ESL Mistrzostwach Polski to przede wszystkim ciężka przeprawa AGO Gaming w walce o wejście do finału, gry rozgrywane w formacie BO5 w przypadku rozgrywania wszystkich 5 gier potrafią być męczące. Z drugiej strony zawodnicy drużyny Team Kinguin doskonale poradzili sobie z DPD Team zwyciężając tym samym 3:0. Finał mógł wydawać się jedynie formalnością ze strony Team Kinguin, jednak nie było to dla nich bezbłędne zwycięstwo finał zakończył się wynikiem 3:1

Nagrody pieniężne w przypadku League of Legends prezentowały się następująco:

  • Team Kinguin – 35 000 zł
  • AGO Gaming – 17 000 zł
  • Pompa Team – 10 000 zł
  • Team DPD – 6000 zł

Podsumowanie

Mistrzostwa Polski organizowane przez ESL to doskonała okazja nie tylko do tego aby obejrzeć zmagania polskich sportowców elektronicznych. Dzięki wyjazdowi do Katowic byliśmy w stanie porozmawiać także z fizjoterapeutą, który zgodził się z nami porozmawiać na temat obecności fizjoterapeuty w sportach elektronicznych.

Dodaj komentarz