TED – Wpływ gier na mózg człowieka #1

Gry są często wskazywane jako powód wielu problemów wśród młodszych osób, które nie są w stanie stopniować swojego czasu przebywania przed komputerem. Jednak odpowiednie wykorzystanie tego czasu i spędzanie go na grze z przyjaciółmi tylko pozornie wydaję się być stratą czasu. Poniżej przeczytasz jak gry wpływają na mózg człowieka! Zapraszamy do lektury.

Mózg a stereotyp gracza

Mózg homo computerus stereotyp

Większość społeczeństwa nadal uważa gry jedynie jako formę zabawy i straty czasu. Pewnym jest, że z pierwszym z tych stwierdzeń można się zgodzić, natomiast drugie w zależności od punktu widzenia może okazać się nieprawdziwe. Ambitny gracz, który chce poprawiać swoje osiągnięcia w grach i wraz ze swoim trudem jest powoli nagradzany za podejmowanie coraz trudniejszych wyzwań, to osoba która bardzo szybko rozwija pewne umiejętności. Poniżej możecie zobaczyć film, który mówi o 7 sposobach w jakie gry wpływają na nasz mózg.

Film posiada opcję włączenia polskich napisów! Jeżeli nie rozumiesz mowy w języku angielskim!

Podsumowanie

Co sądzicie o filmie, który zaprezentowaliśmy powyżej? Według nas jest to bardzo ciekawy sposób w jaki można zastosować gry w życiu codziennym; takie podejście kompletnie zaprzecza stereotypowi gracza spędzającego wiele godzina na grze bez pożytku. Jednak gracze mogą być ludźmi bardziej odważnymi, ambitnymi i podejmującymi decyzję w inny sposób osobami! Już niedługo zaprezentujemy wam więcej sposobów w jaki gry wpływają na nasz mózg!

Dodaj komentarz