IEM Katowice 2017 – Zapowiedź

Witaj! Jeżeli czytasz ten artykuł i żyjesz światem gier komputerowych, to z pewnością słyszałeś o jednej z największych imprez e-sportowych w Europie i na Świecie! Tak jest! IEM Katowice! Po raz kolejny ta ogromna impreza zorganizowana zostanie w Katowicach. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj poniżej!

Dwa weekendy? Dobry pomysł?

IEM Katowice w tym roku zostanie zorganizowane w trakcie dwóch weekendów, z podziałem na poszczególne gry. Doskonale widać to na plakacie zapowiadającym imprezę, który znajduję się poniżej

IEM Katowice 2017

Część środowiska graczy krytykuje podział imprezy na dwa weekendy. Jednak czy jest to prawidłowe? Podział imprezy w ten sposób z pozoru wydaję się być złym pomysłem – jeżeli ktoś chce przyjechać i obejrzeć całość widowiska to musi liczyć się przez to ze sporymi kosztami związanymi z podróżą jak i noclegiem. Myśląc natomiast w inny sposób – patrząc na kolejki, które zazwyczaj ustawiały się przed spodkiem aby wejśc do środka i zobaczyć zmagania swoich ulubionych drużyn. Decyzja ta wydaje się uzasadniona.

Szczegóły imprezy

Finały rozgrywek League of Legends odbędą się 25-26 lutego w Spodku. Z kolei decydujące zmagania Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II zaplanowano na kolejny weekend – 3-5 marca – i odbędą się zarówno w Spodku, jak i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W czasie drugiego weekendu równocześnie odbędzie się IEM Expo, podczas którego odwiedzający będą mogli spędzić czas biorąc udział w konkursach, spotykając influencerów czy grając w strefach free to play. Wszystkie dodatkowe turnieje na dedykowanych scenach będą ogłaszane w najbliższych tygodniach.

Bilety

Pierwsza tura sprzedaży biletów zakończyła się już jakiś czas temu! Jednak jeżeli chcesz odwiedzić IEM, to nie trać nadziei!

Druga tura sprzedaży biletów rusza 22 grudnia o godz. 16:00

Trzecia tura sprzedaży także została zapowiedziana na początek 2017 roku w artykule Cyberportu: klik! a więc miejmy nadzieję, że nie zaśpicie i uda się wam zdobyć te bilety! Jeżeli nie znacie jeszcze cen to zajrzyjcie na grafikę poniżej!

IEM Katowice infografika

Podsumowanie i film

Mamy nadzieję, że jako redakcja ZdrowiGracze będziemy mieli okazję pojawić się na tej imprezie i zadać kilka ciekawych pytań graczom oraz innym ważnym osobistościom związanym ze światem gier komputerowych. Zeszłoroczne wydarzenie IEM Katowice 2016 było naprawdę magiczne! Chcemy to powtórzyć! Organizator imprezy przygotował film zapowiadający całość imprezy. Zapraszamy do obejrzenia go!

Dodaj komentarz