Recenzja – CoolerMaster Masterbox 5t – Obudowa

Jeżeli chodzi o sprzęt, to każdy gracz ma swoje specyficzne potrzeby. Czy CoolerMaster Masterbox 5t spełni większość z nich? Poniżej znajdziecie krótki opis tego jak wygląda obudowa CoolerMaster Masterbox 5t, a także plusy i minusy jej konstrukcji. Zapraszam do lektury!

Informacje ogólne

CoolerMaster Masterbox 5t to obudowa skierowana w stronę graczy, całość przodu obudowy posiada dość nietypowe kąty, a kolor zastosowanych detali (czerwony) jest dość agresywny.
Skrzynka, o której dzisiaj będzie mowa jest całkiem spora i z pewnością pomieści większość sprzętu – Obudowa przychodzi z krótką instrukcją gdzie znajdują się poszczególne wymiary sekcji wyznaczonych w środku. Czerwona płyta także posiada oznaczenia literowe, które sugerują gdzie należy przykręcić płytę główną o danej wielkości. W pudle znajdziemy także zestaw trytytek, śrubek itp. – ogółem wszystko co potrzebne aby zainstalować w tym cacku swój cenny sprzęt. Nie można także pominąć plastikowej obudowy zasłaniającej zasilacz dzięki czemu można lepiej schować swoje kable. Więcej szczegółów z pewnością zobaczycie na zdjęciach poniżej.

Zdjęcia

IMG_2001

IMG_1999

IMG_2020

IMG_2019

IMG_2018

IMG_2017

IMG_2016

IMG_2011

IMG_2009

IMG_2006

 

CoolerMaster Masterbox 5t Plusy i Minusy

Plusy:

  1. Pojemna obudowa
  2. Dwa dołączone wiatraki zamontowane już w środku
  3. Duże okno przez które można podziwiać swój sprzęt
  4. Wykręcane „śledzie” z tyłu obudowy
  5. Wbudowane LEDy

Minusy:

  1. Cały przód to półprzezroczysty plastik. Bardzo łatwo go zabrudzić bądź zarysować.

Podsumowanie

Osobiście wkładając całość swojego sprzętu w tę skrzynkę nie zauważyłem zbyt wielu minusów jeżeli chodzi o możliwości instalacyjne, większość problemów wynikała raczej z mojego braku doświadczenia w instalowaniu starego sprzętu w nowej obudowie, przez co początkowo miałem problemy ze znalezieniem odpowiednich kabli itp. Nie jest to jednak obudowa dla osób, które preferują klasyczne skrzynki. Przedni panel z USB oraz wejściami na mikrofon oraz słuchawki jest jednocześnie uchwytem dzięki któremu komputer można łatwo przenieść, jednak wbudowanie uchwytu w ten sposób może odstraszyć niektóre osoby swoim wyglądem, oprócz tego do samej skrzynki nie mam żadnych zarzutów.

Jeżeli natomiast chodzi o bardzo dokładne testy i porównanie z innymi obudowami do komputerów, to podobne testy zostały przeprowadzone przez portal hexus.net, link do ich eksperymentów z udziałem 21 obudów znajdziecie: Tutaj!

Co więcej dokładne specyfikacje rozmiary, a także krótka prezentacja znajduję się na stronie producenta: Tutaj!

Dodaj komentarz