Pierwszy weekend IEM Katowice 2019 – podsumowanie.

Pierwszy weekend IEM Katowice 2019 – podsumowanie.

Dzieje się w Katowicach! Pierwszy weekend znanego na całym świecie święta esportu już za nami. W tym tygodniu na wielkiej scenie mogliśmy zobaczyć turniej rangi major w grze DOTA 2. Poza główną sceną mieliśmy również przyjemność zajrzeć do MCK i wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych na stoiskach podczas tzw. expo. Zapraszamy was do przeczytania naszej relacji z tego niesamowitego wydarzenia!

Zmagania z najwyższej półki

Pierwszy weekend imprezy poświęcony był wspomnianemu wcześniej majorowi w grze DOTA 2. O sławę, splendor i łącznie 300 tysięcy dolarów powalczyło dwanaście zespołów z całego świata. W wielkim finale na scenie Katowickiego Spodka spotkały się ze sobą Team Secret i Gambit Esports. Finał ten był naprawdę ciekawy i emocjonujący z dwóch względów. Po pierwsze (i chyba najważniejsze dla polskiej społeczności gry DOTA 2), w Team Secret na pozycji 1/2 gra Michał „Nisha” Jankowski. Po drugie, Team Secret i Gambit Esports spotkali się ze sobą w fazie pucharowej… po raz drugi. Grali ze sobą w półfinale, w którym drużyna z polakiem w składzie zwyciężyła wynikiem 2:0. Rosyjska organizacja spadła wtedy do drabinki przegranych, gdzie w pewny sposób pokonali OG 2:0. W wielkim finale znów górą było Team Secret pokonując swoich przeciwników 3:0. Mimo, że Nisha nie zdobył nagrody MVP, to dzięki swojej dobrej dyspozycji przyczynił się do tak fantastycznego wyniku swojej drużyny. Znowu Polak triumfuje na scenie w Spodku!

Intel Extreme Masters 2019 Team Secret

Drugi plan – również ciekawy!

Oczywiście nie samą Dotą żyje człowiek. Mniej wyeksponowane, ale równie ekscytujące były kwalifikacje do fazy pucharowej Intel Extreme Masters Season XIII – Katowice Major 2019. Dziś rozegrane zostały ostatnie mecze przesądzające o tym, które drużyny zagrają na wielkiej scenie z początkiem marca. Pula nagród tego wydarzenia wyniosła 1,000,000 (!) dolarów. Już za tydzień o mistrzostwo powalczą Astralis, Renegades, MIBR, Natus Vincere, Team Liquid, ENCE, Ninjas in Pyjamas i FaZe Clan. Counter Strike zawsze rodził wiele emocji w sercach polskich kibiców. Mamy nadzieję, że również teraz, gdy wśród drużyn na scenie nie ma już Vitus.Pro polscy kibice nie zawiodą, i swoim dopingiem stworzą jak co roku niesamowitą atmosferę, za którą tak wiele osób pokochało IEM w Katowicach.

Intel Extreme Masters 2019 G2 shox

Królewskie Katowice

Nie mógłbym nie wspomnieć o tym, co działo się na specjalnej (i efektownej) scenie stworzonej w MCK. Chodzi oczywiście o ESL Katowice Royale 2019 – Featuring Fortnite Polish Edition. Z wielkim entuzjazmem przyjęty został turniej w grze Fortnite. Śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie ta gra królowała podczas pierwszego weekendu IEM Expo. Sam fakt dużej ilości cosplayerów poprzebieranych w skiny postaci z produkcji Epic Games udowadnia, jak wielką popularnością wciąż cieszy się Fortnite, mimo stale rosnącej zajawki na Apex Legends. Cieszyły oko turnieje duetów i zawody indywidualne. Dużą satysfakcję sprawia też widok wielu młodych fanów zafascynowanych rozgrywką, jak też graczami, którzy na stałe przeniknęli świat adeptów gamingu, stając się jednocześnie ich idolami.

Intel Extreme Masters 2019 Katowice Fortnite Cosplay

Nie tylko profesjonaliści

Wszyscy, którzy przyszli dopingować swoich ulubionych zawodników esportowych mieli również okazję brać udział w wielu ciekawych konkursach, testować nowoczesny sprzęt i generalnie świetnie się bawić na stoiskach przygotowanych przez różne firmy na IEM Expo. MCK po raz kolejny zapełniło się atrakcjami dla młodych jak i trochę starszych graczy. Moim zdaniem jedną z najciekawszych propozycji (którą sam miałem okazję przetestować!) był symulator lotu samolotem na stoisku Samsung. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy nie mogli tego sprawdzić w ten weekend zrobią to za tydzień. Poniżej zdjęcie pokazujące, jaką radość funduje taki symulator!

Intel Extreme Masters 2019 Katowice Kacper Zyzak symulator lotu samolotem

Podsumowanie i ocena

Miniony weekend z pewnością można zaliczyć do udanych. Niegasnące emocje utrzymały nas na nogach przez całe trzy dni, i dzięki temu już nie możemy się doczekać dokładki za tydzień! Miejmy jednak nadzieję, że Expo jeszcze nas czymś zaskoczy, a rozgrywki w Counter Strike: Global Ofensive dostarczą tyle samo (albo nawet więcej!) emocji i akcji, które zapadną nam w pamieć na miesiące i lata. Jeśli nie możecie bawić się z Nami w Katowicach, możecie liczyć na nasze relacje zaglądając regularnie na nasze social media. Oczekujcie kolejnych wpisów, następne podsumowanie z pewnością za tydzień o podobnej porze!

Zobacz więcej!

Podczas wydarzenia IEM Katowice 2019 mieliśmy także okazję uczestniczyć w ESL One Katowice 2019! Bardzo serdeczenie zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć!

 

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz