Zdrowy Kręgosłup – Ćwiczenie Szyi

Boli cię szyja? Nie wiesz co z tym zrobić? Zajrzyj poniżej a dowiesz się jakie ćwiczenia według nas sprawią że twoje problemy z bólem szyi staną się mniej uciążliwe, bądź całkowicie przejdą!

Wstęp

Ból szyi może być spowodowany długotrwałą i wygodną lecz nie koniecznie zdrową pozycją w fotelu przed komputerem podczas gry. Bóle szyi są nieprzyjemne lecz łatwo i szybko możemy je zniwelować. Ćwiczenia te możemy wykonywać przed komputerem nie wstając z fotela w przerwie między rundami bądź grami, w pracy lub np. jadąc autobusem czy metrem. Prezentowane przez nas ćwiczenia są bardzo łatwe do wykonania, a co najważniejsze nie trzeba na nie poświęcać dużo czasu. Nie powinniśmy jednak zapominać że przed wykonaniem takich ćwiczeń powinniśmy rozgrzać nasze mięśnie szyi poprzez różnego rodzaju skłony głową: w przód, tył, prawo, lewo. Poniżej prezentujemy ćwiczenia:

Podbródkiem do klatki piersiowej:

Pochylamy głowę do przodu próbując dotknąć brodą do klatki piersiowej, kładziemy ręce z tyłu głowy. Następnie delikatnie możemy przesuwać ręce na czubek głowy aby zwiększyć zakres ruchu.
Przytrzymaj przez 5 sekund następnie podnieś podbródek do momentu aż nie spojrzysz przed siebie. Ćwiczenie powtórz 8-10 razy.
podbródkiem

Spójrz za siebie:

Dłoń kładziemy na podbródku i delikatnie odchylamy głowę do tyłu tak aby spojrzeć za siebie. Dłoń na podbródku ma za zadanie zwiększyć efektywność rozciągania. Pozycje tę utrzymujemy przez 5 sekund i opuszczamy głowę do momentu aż spojrzymy przed siebie. Ćwiczenie powtórz 8-10 razy.
podbródkiem1

Uchem do ramienia:

Naszym zadaniem jest dotknąć uchem do ramienia. Najlepszym sposobem jest podniesienie ręki wysoko tak żeby położyć ucho na barku, dzięki temu jesteśmy w stanie podtrzymywać głowę a jednocześnie ciągnąć ją lekko tak, aby rozciągnąć mięśnie. W tej pozycji przytrzymujemy 5 sekund i prostujemy głowę do pozycji aż będziemy patrzeć przed siebie. Ćwiczenie wykonujemy na prawą i lewą stronę po 8-10 razy.
Podbródkiem2

Skłon szyi w przód ze skrętem o 45°:

Obracamy głowę o ok. 45° w jedną stronę. Kładziemy rękę na głowię i ciężarem ręki delikatnie ciągniemy głowę w dół tę pozycję utrzymujemy przez 5 sekund i prostujemy głowę do pozycji wyprostu kręgosłupa (patrzymy przed siebie). Tak samo ćwiczymy na drugą stronę. Wykonujemy je 8-10 razy na każdą ze stron.
Podbródkiem3

Podsumowanie

Jeżeli wykonamy wszystkie 4 ćwiczenia po 10 razy, to czas jaki musimy na to poświęcić to zaledwie 5 minut. Dodając do tego ewentualną przerwę między ćwiczeniami. Z pewnością jest to czas który warto poświęcić na ich wykonanie, jako że 5 minut to jedynie marny ułamek czasu który spędzamy dziennie przed komputerem.
Co wy na to? Ćwiczycie w ten sposób podczas waszych sesji? Czekam na odpowiedź w komentarzach.

Dodaj komentarz